2015-2016 н.р.

Семінар-практикум вчителів англійської мови

4 грудня в нашій школі відбувся семінар – практикум  вчителів англійської мови « Розвиток комунікативних  умінь та навичок учнів на уроках англійської мови через впровадження ідей сталого розвитку». Вчителі міста мали змогу познайомитися ближче з нашою школою та результатами  експериментальної діяльності зш №12 у Всеукраїнському проекті «Освіта для сталого розвитку». За круглим столом знайомились і удосконалювализнання про освітні стратегії соціалізації та впровадження ідей сталого розвитку на уроках іноземної мови. Учні 11-А класу Пирогов Денис та Крива Кристина провели екскурсію по школі англійською мовою. Також учні 11-А на уроці “ Make our relationship sandc ommunication better” удосконалювали навички спілкування. Ділова майстерня “How green you are” для вчителів дозволила їм побути в ролі учнів і з’ясувати наскільки вони дружні до довкілля. Сподіваємось,що цей семінар пройшов з користю для всіх і підбадьорить інших вчителів впроваджувати сталий розвиток в їх школах та ще й за допомогою англійської мови.

Семінар-практикум вчителів початкових класів

25 листопада 2015 року на базі загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №12 був проведений семінар – практикум вчителів початкових класів «Впровадження в практичну педагогічну діяльність Міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» - шлях до формування  нового стилю життя учнів та їх батьків».

Директор школи Еккерт О. В. презентувала  результати експериментальної діяльності школи, участь у Всеукраїнському проекті «Освіта для сталого розвитку». Керівник ШМО Бузоверя Т. С. поділилася досвідом та  практичними наробками  вчителів початкових класів  при викладанні курсу «Уроки для сталого розвитку».

Робота була спланована так,  вчителі шкіл міста мали можливість відвідати різні заходи.  Так у 2-А класі Бузоверя Т. С. провела урок з курсу сталого розвитку «Енергія  - дорогий дарунок. Світло і тепло в оселі – всі щасливі та веселі». На ньому учні  дізналися про важливість електроенергії для людства. Досліджували власні звички, стиль життя, пов’язані з користуванням електричними приладами. Діти вчилися скорочувати витрати електроенергії та тепла. Наприкінці уроку  учні склали пам’ятки по збереженню електроенергії. Отримані на уроці знання допоможуть учням і їх родинам не тільки заощаджувати електроенергію, а й економити сімейний бюджет.

Третяк Ю. О. запросила гостей у 4-А класна екологічну гру  «Зелений менеджер».Ця гра є корисною якдля школярів, так і для педагогів.Вона дає можливість отримання нових екологічних навичок та вмінь у дотриманні балансу між обмеженими природними ресурсами та забезпеченням життєво необхідних потреб населення (вода, продовольство, енергія, чисте повітря) з користю для довкілля. Так, під час екологічної гри школярі мали змогу відчути себе справжніми управлінцями країни, навчилися приймати рішення, які забезпечують сталий розвиток. Діти провели дослідницьку роботу і створили власні презентації. На прикладі своїх родин довели, як можна заощадити тепло та електроенергію, зберегти воду, не забруднювати повітря і як правильно харчуватися.

Бабенко В. В. показала фрагмент інтегрованого уроку з української мови та природознавства з елементами сталого розвитку «Розвиток зв’язного мовлення. Складання казки за  початком і планом  «Подорож краплини». Вчитель формував цілісний погляд  на навколишній світ та місце людини в ньому. Діти подорожували разом з краплинкою, досліджували закони та явища природи. Учні довели важливість води в житті людини, уміння її економно використовувати.

Учні-екскурсоводи здійснили цікаву подорож по школі «Через минуле до майбутнього». Діти довели, що знають історію створення та будівництва школи, її традиції, педагогів та директорів, які працювали раніше, видатних випускників.

Гості прийняли участь убатьківських зборах з елементами тренінгу «Як вести стале домогосподарство. Засідання екокоманд», які проводила  учитель 3-А класу Зеленська О. В.Команда батьків учнів 2-3 класів співпрацювала з екокомандами учасників семінару. Під час роботи батьки довели, що у звичках, поведінці та стилі повсякденного життя можливі зміни, спрямовані на раціональне ставлення до використання ресурсів планети і їх свідоме заощадження. Для цього потрібні активна життєва позиція, позитивне сприйняття майбутнього, прагнення діяти для збереження довкілля разом з іншими. Учасники тренінгу зробили висновок про те, що завжди корисно спілкуватися з однодумцями, щоб відчувати їх підтримку і переконуватися в правильності своїх дій.

Учні 1-А та 2-Б  класів разом зі своїми учителями Бондар Т. В. та Кривою І. В. також прийняли активну участь у міському семінарі. Вони підготували екологічне свято «Доля планети в наших руках».

Маленькі учасники перейнялися екологічними проблемами планети Земля. Із закликом берегти чистоту водойм  звернулася дівчина-річка. У вигляді сценічної постанови герої казки «Дванадцять місяців» довели, що потрібно берегти живу природу. А Домовичок пояснив, що все побутове сміття необхідно сортувати. Всі учасники та гості свята зробили висновок, що щастя планети залежить від нас, людей, які зараз живуть на планеті.

Учасники семінару отримали рекомендації для подальшої роботи:

-         Взяти до уваги та розглянути на засіданнях ШМО питання щодо використання в роботі досвіду вчителів ЗШ№12 з даної теми.

-         Поетапно впроваджувати «наскрізне»  навчання у зміст навчального процесу на засадах сталого розвитку.

-         Створити організаційно-педагогічні умови, які забезпечать здоров’я  та комфорт учнів, їх духовний розвиток та формування екологічної культури.