Поради батькам:
Як підготувати дітей до школи

Зовсім не слід:

• змінювати режим дня дитини: позбавляти її денного сну, довгих прогулянок, ігор;
  • оцінювати все, що робить малюк, так як оцінюється діяльність учня;
  • «проходити» з дитиною програму першого класу, насильно змінюючи гру навчанням.

Необхідно:

• прищепити дитині інтерес до пізнання довкілля, навчити спостерігати, думати, осмислювати побачене і почуте;
  • навчити її долати труднощі, планувати свої дії, цінувати час. Учити дитину слухати і чути оточуючих, поважати чужу думку, розуміти, що власні бажання потрібно узгоджувати з бажаннями інших людей, прагнути реально оцінювати свої дії і досягнення;
  • формувати світогляд дитини, знання:

-  про довкілля, про себе (прізвище, ім'я, адресу), про свою родину (як звуть батьків, ким вони  працюють, що роблять на роботі);

- про своє село, місто, вулицю;

-  про явища природи (пори року, їх послідовність, місяці кожної   пори року, їх загальну кількість  і                     послідовність; дні тижня, частини доби);

-  про Сонце, дощ, сніг;

-  про урожай, борошно, із чого роблять хліб, цукор;

-  про улюблені книжки, вірші, казки, пісні, відомих письменників, художників, композиторів; про дорослих людей (за віком, професіями, за своєю вихованістю-невихованістю; добротою, чуйністю-байдужістю; яких людей треба поважати, а яких боятися; звідки, на думку дитини, берутьс порядні й непорядні люди); про сучасну техніку, транспорт.

Розвиток дрібної моторики кисті рук
(що дитині легше було писати)

• Робота з пластиліном: розминання пальцями, ліпка фігур. Допомога мамі у вимішуванні тіста, ліпленні вареників.
  • Імітація пальцями гри на піаніно, барабані.
  • Катання по столу кожним пальцем намистинок, кульок, горошинок.
  • Зав'язування і розвязування шнурків.
  • Малювання узорів, що складаються із суцільних та перерваних ліній.
  •  Робота у книжечках-розмальовках.
  • Вирізування витинанок.
  • Робота із спеціальними тренувальними вправами у зошитах для дошколяриків.

Розробіть для дитини чіткий розпорядок дня ї стежте за його дотриманням.

Обов'язково підготуйте малюка до розуміння того, що він живе в колективі. Якщо дитина не відвідувала з якихось причин дитячий садок, треба, щоб просто спілкувалася з ровесниками - уміла про щось розпитати, гратися разом,

| Зверніть увагу на розвиток емоційно-вольової сфери, самоконтролю привчайте дитину до порядку. Вона має розуміти, що перед уроками з портфеля треба дістати все необхідне дня занять, а після уроків - акуратно скласти.

Розвивайте в дитини моторику рук: нехай вона частіше ліпить фігурки з пластиліну, збирає конструктор із дрібними деталями, кубики чи мозаїку.

Учіть разом з нею вірші, відгадуйте загадки, грайтеся в захоплюючі ігри з геометричними фігурками. Це сприятиме розвитку уяви, образного мислення.

Не варто одразу вчити дитину писати букви, нехай спочатку опанує "каракулі" та різноманітні гачки.

Обов'язково зверніть увагу на здоров'я майбутнього школяра: правильне та режимне харчування, вітаміни, прогулянки на свіжому повітрі тощо.

Поясніть, що в першу чергу майбутній першокласник іде до школи за знаннями, але крім того, зустріне там багато друзів.