Єдиний урок з медіаграмлтності

17 лют. 2022
Медіаграмотність – це практичний навик, риса стилю життя,яка так необхідна сучасній людині.

Інтернет давно і надійно увійшов у наше життя. Підлітки швидко оцінили його переваги, а ми дорослі ще й недоліки. Обмежити дітей користуватися Інтернетом - практично неможливо. А ось спрямувати їх у потрібне русло ми можемо. Сьогодні для учнів 9 - х класів був проведений онлайн урок з медіаграмотності "Розвиток медіаграмотності учнів".

Інформації стало багато, тому гостро постала проблема її аналізу та критичного сприйняття, щоб відсіяти неправду. Саме тому з учнями треба говорити про це. Знання, вміння та навички з медіаграмотності набуваються разом із досвідом. Сьогодні під час класної години учні 8-А класу ділилися своїми порадами та досвідом.

Здобувачі освіти 6 Б класу теж долучилися до єдиного уроку з медіаграмотності.

У столітті цифрових технологій, медіаграмотність є необхідним знанням, якого потрібно навчати дітей нарівні із іншими навичками. Це допоможе їм легко орієнтуватися у різноманітних медіа-ресурсах та розуміти цінність інформації, що вони отримують.
З-поміж безлічі інформаційних джерел дитина може заблукати. Тому правильне навчання медіаграмотності допоможе не тільки уникнути негативного впливу ЗМІ та Інтернету на свідомість дитини, але і сприятиме її зростанню як людини, яка поважає оточених, має власну думку та не потрапить у пастки медіа-простору.

Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Сьогодні в 5-А класі був проведений онлайн-урок з медіаграмотності "Фейк чи не фейк",покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Учні ознайомились із способами розпізнавання фейків, видами маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин.

Учні 4-А класу приєдналися до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності.

Учні 5-Б класу Павлоградської ЗШ №12 зіграли у гру " Медіазнайко". Діти вчилися оцінювати достовірність інформації; повторили правила, як берегти персональні дані і не потрапити на гачок маніпуляторів. З'ясовували, яку роль відіграють ЗМІ у житті людини і який вплив мають на її свідомість.