До Дня рідної мови

20 лют. 2021
Захід до Дня рідної мови

Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос- більш нічого.
А серце б' ється, ожива,
Як їх почує!
Милозвучна, солов'їна, рідна, справжня, наша - українська мова!
" Відчути смак" мови учням 7-А, 7-Б,5-А,10 кл. напередодні Дня рідної мови допомогла бібліотекар школи Ярошук Валентина Миколаївна.
Розмовляйте рідною мовою, вивчайте її, насолоджуйтесь словом Великого Кобзаря!
І не тільки у святкові дні, а повсякчас!

Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Учні 7-А під час інтелектуальної гри " Солов'їна рідна мово" показали,що знають рідну мову, пишаються нею,вільно спілкуються.

До Дня рідної мови учні 11 класу спробували об'єднати свої уподобання з мовознавчими цікавинками. Сивопляс Олена захоплюється малюванням, тож об'єднала своє захоплення із вивченням поетичної спадщини Кобзаря. Смірнов Кирило займається веброзробкою, тому представив цікаві факти про мову, створивши відео. Учні 6 -Б класу досліджували лексичні помилки, працювали над збагаченням словникового запасу та допомагали один одному запам'ятати орфоепічні норми.

Вся історія народу - в мові,
Мова - душа народу.
Позбавити народ рідної мови -
Це означає вбити народ.
Наша мова прекрасна, бо писалась людьми із гарячими серцями: Л. Українкою, Т. Шевченком, І. Франком та багатьма іншими митцями. Вони всі прагнули, щоб мова огорнула всю Україну.
І сьогодні учні 5-а класу провели виховну годину «Мова –душа народу». Подорожуючи по станціям «Мовне асорті», «Показуха», «Літературний», «Пісенний» «Відгадайко» показали знання рідної мови, співали українські пісні, відгадували загадки, давали відповіді на цікаві інтелектуальні питання.

Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ."Тому ми повинні вивчати рідну мову.
УЧНІ 6-А пригадали , що знають про нашу рідну мову, і позмагалися в ерудованості, взявши участь у інтелектуальній грі-конкурсі знавців української мови « Мово українська, мово солов’їна!